.

.

 

.

Kinderen AZC Zweeloo maken kennis met de Jantina Hellingmolen

Meer dan twintig kinderen van het AZC Zweeloo hebben tijdens de voorjaarsvakantie een bezoek gebracht aan de molen in Aalden.

Het bestuur en vrijwilligers van de molenvereniging Vrienden van de Aeldermeul willen met activiteiten meer belangstellenden bereiken, want het bezoeken van de molen is meer dan de moeite waard!

Geschiedenis van de molen
De kinderen van het asielzoekerscentrum leerden op een speelse manier al op jonge leeftijd over de geschiedenis van molens. Een geschiedenis die onlosmakelijk verbonden is met ons land. Niet alleen de kinderen hadden het naar hun zin, dat gold ook zeker voor de ouders. Door molenaar Hans Hordijk werd op een leuke manier uitgelegd hoe zo’n molen nu werkt. Ze mochten bij het kruien zelfs een handje helpen, oftewel de molen op de wind zetten.

Werking en functie
Hordijk vertelde over het ambacht van molenaar, over de werking en functie en over de betekenis van molens voor de geschiedenis van Nederland. Bovendien, zo demonstreerde hij vakkundig, laten molens een prachtig staaltje techniek zien. Aangedreven door wind worden, via een samenspel van raderen en tandwielen, de molenstenen in werking gezet. 

De kinderen van het asielzoekerscentrum leerden op een speelse manier al op jonge leeftijd over de geschiedenis van molens. (Foto's: Doesjka Bergsma)

Kennis van de Nederlands maatschappij (KNM)
Het onderwerp molens sluit volgens de programmabegeleidsters Sanne Postma en Doesjka Bergsma van het AZC Zweeloo ook aan bij de training Kennis van de Nederlands Maatschappij (KNM), die bewoners met een verblijfsvergunning volgen op het AZC. In de KNM training komen onderwerpen zoals de inburgeringsplicht, het wonen in Nederland, cultuur, democratie & rechtstaat, gezondheidszorg en onderwijs aan bod. “Het is fantastisch dat de kinderen zo dichtbij hun woonomgeving een molen in het echt kunnen beleven. De geur, kracht en werking van molens maken veel indruk op de kinderen. We zijn blij met de gastvrijheid van de Vrienden van de Aeldermeul en willen graag ook op andere vlakken samenwerken.”

Oes Eig'n Kraantien

Plaats reactie

De redactie behoudt zich het recht voor, ingezonden reacties niet te publiceren, indien de redactie meent dat deze reactie onnodig kwetsend is, of beledigende inhoud bevat.

Informatie

Zweeloo-digitaal is een initiatief van en voor inwoners uit de regio Zweeloo en omstreken en voor iedereen die interesse heeft in de regio. Het is een niet-commerciële website. Als u aanvullingen, tips of journalistieke inbreng heeft ontvangen wij die graag. Wij kunnen onze website daar weer mee verbeteren.
Rechts hiervan kunt u het Contactformulier openen.

DB Sweel