Enorme chemie tussen dirigent en koor.
De Drieklank in Aalden was vorige week tot de laatste plaats bezet voor het Kerstconcert van Sweelodie. Het werd een zeer gevarieerd concert door de combinatie van koorzang en optredens van De Gebroeders Weggemans en Jannet Bodewes.
Vanuit het publiek werd enthousiast en bewonderend gereageerd op de zang van Sweelodie, die het toch maar voor elkaar gekregen heeft om al na drie maanden - met een nieuwe dirigent - zo iets moois neer te zetten. In die drie maanden moest een volledig nieuw kerstrepertoire worden ingestudeerd, teksten uit het hoofd worden geleerd en was het ook wennen met een nieuwe pianiste. Maar wat heeft het allemaal goed uitgepakt.
Sterren van de hemel
Onder leiding van dirigent Rian van Randwijk en pianiste Ynke Bron zongen de dames de sterren van de hemel. Er was duidelijk een enorme chemie tussen de dirigent en het koor. Wat zeker ook indruk maakte, was de uitstraling van het koor dat er niet alleen prachtig uitzag, maar ook zo betrokken was bij elkaar en zoveel blijdschap uitstraalde. Het repertoire was zeer afwisselend en dit werd ondersteund door een mooie Powerpoint presentatie die sfeerverhogend werkte. Ook de gastoptredens werden zeer gewaardeerd.
Vol vertrouwen naar de toekomst
Kortom, het was een geweldig kerstconcert waar duidelijk te horen was dat Sweelodie niet aan zangkwaliteit heeft ingeleverd, waardoor de koorleden vol vertrouwen naar de toekomst kijken. Een toekomst waarin zij op 16 mei 2025 alweer te horen zijn in het Atlastheater in Emmen en op 7 juni een openluchtconcert in Zweeloo. Wat een mooi vooruitzicht voor het nieuwe jaar! Sweelodie wenst iedereen gezellige Kerstdagen, een mooi uiteinde en een goed begin van 2025.
Vanuit het publiek werd enthousiast en bewonderend gereageerd op de zang van Sweelodie.
Oes Eig'n Kraantien