Artikel
Bridgeclub Lodgi houdt kaarten voorlopig op zak
Bij bridgeclub Lodgi houden ze de kaarten voorlopig op zak. De leden van de 83-jarige bridgeclub uit Zweeloo willen de draad graag weer oppakken, maar volgens het bestuur is veilig en verantwoord bridgen in deze coronatijd te complex. “We zijn uit voorzorg dan ook niet aan het nieuwe seizoen begonnen. We wilden eerst even afwachten hoe alle coronamaatregelen zouden uitpakken. Dat is achteraf een verstandig besluit geweest”, zegt secretaris Simone Meijer.

Veiligheidsregels 
Bridgeverenigingen die wel van start gingen moesten veelal uitwijken naar een andere locatie om zo aan de 1,5 meter afstand te kunnen voldoen. “We hebber er goed aangedaan om de clubactiviteiten op te schorten. Om aan alle veiligheidsregels te kunnen voldoen moest er simpelweg te veel geregeld worden. We volgen hierin ook de richtlijn van de Nederlandse Bridge Bond.”

Maanden niet gezien
Leden van de bridgeclub missen de gezelligheid van de spelavonden. “Ik heb meerdere mailtjes van de leden ontvangen. Velen zijn al langjarig aan onze club verbonden en hebben elkaar soms nu al maanden niet gezien. We zijn een hechte club en het bridgen is niet alleen een spelletje, maar het is ook een sociaal gebeuren.”

Behoorlijke toename
Juist in het najaar is Lodgi (Lichamelijke Ontspanning door Geestelijke Inspanning) met het denkspel actief, maar gelukkig kunnen de bridgers nog wel terecht op internet. “Je ziet dat er een behoorlijke toename is van het aantal bridgers die via diverse platforms op internet actief zijn. Het is in deze bijzondere tijd een prima alternatief en een mooie tijdsinvulling. Het geeft je brein toch een actieve impuls”, aldus Simone Meijer.

Het is volgens haar lastig te zeggen wanneer Lodgi de draad weer kan oppakken. “Er lijkt voorlopig nog geen sprake van enige versoepeling. We moeten dus even geduld betrachten.” Kijk voor meer info op www.lodgi.nl

De bridgers van Lodgi houden door alle coronamaatregelen de kaarten voorlopig op zak. De liefhebbers verplaatsen het moeilijke spel van bieden en afspelen nu vooral naar de online-platforms. (Archieffoto: Monique Jonkman-Koolen  

Oes Eig'n Kraantien d.d. 10 november 2020

 

Zoeken in de site

Laatste nieuws

Allround brandweerman Harry Smit (61) krijgt Koninklijke onderscheiding

Harry en Zwaantje voelen zich – samen met hondje Cosita – helemaal thuis aan Middendorpsstraat in Meppen. Harry Smit kreeg vorige week maandag bij zijn woonhuis in Meppen een groots onthaal...

dinsdag, 4 mei 2021

Lees verder

Santé Haarmode heeft een nieuwe collega!

Wij verwelkomen Aletta Wijnands in ons team. Aletta heeft 20 jaar allround kapperservaring. Waarvan 11 jaar een eigen salon te hebben gehad. Ze komt ons team versterken op de maandag en ...

dinsdag, 4 mei 2021

Lees verder

Politieman Oebel Ubels (66) zwaait af na 46 jaar:

‘Ik sluit een imposant hoofdstuk uit mijn leven af’. Een half mensenleven diende Oebel Ubels in diverse functies de politie. De 66-jarige Meppenaar zwaaide afgelopen vrijdag met een voldaan gevoel af....

dinsdag, 4 mei 2021

Lees verder
Willekeurige foto