Artikel
Zoeken naar Happy Stones: blije keien voor positief gevoel

Claudia Muller: “Er zijn in onze dorpen genoeg mooie plekjes om je verrassing neer te leggen”. Je kunt ze maar zo tegenkomen als je buiten aan het wandelen bent. Vrolijk beschilderde stenen in allerlei kleuren vaak met leuke tekeningen erop.

Happy Stones worden ze genoemd, oftewel blije keien die creatievelingen overal achterlaten om de vinders een positief gevoel te geven.
In Schoonoord zijn ze er al een hele tijd mee bezig. Het slaat enorm aan bij de jeugd. De kinderen uit Schoonoord gaan maar wat graag naar het bos om op ‘schattenjacht’ te gaan. Ook in Sleen en Oosterhesselen werden al een tijdje stenen neergelegd. Maar sinds kort kun je ook in Zweeloo en Aalden op zoek naar mooie stenen.

Happy Stones Aalden/Zweeloo
Initiatiefneemster van de Happy Stones Aalden Facebookgroep is Claudia Muller uit Aalden. Ze volgde al een tijdje de Facebookgroepen van Happy Stones Drenthe en Happy Stones Schoonoord. Op deze Facebookpagina’s plaatsen de makers foto’s van hun steen met een hint naar de plek waar je ze kunt vinden. Dat maakte de wandelingen met haar zoon Tycho en hun hond Banjer nog leuker. Claudia was benieuwd of de stenen ook in en om Aalden te vinden waren. Na even zoeken op Facebook bleek dat er voor Aalden/Zweeloo geen Happy Stones Facebookgroep bestond. Daarom maakte ze zelf een groep aan.

Oefening baart kunst
‘Heel creatief aangelegd ben ik niet’, moet Claudia bekennen. ‘Ik ben er net mee begonnen en echte kunstwerken zijn het nog niet, maar ik vind het gewoon leuk om te doen en oefening baart kunst.’ Ze is ook nog wat aan het zoeken naar welke materialen nu het meest geschikt zijn om mee te schilderen. ‘Ik reinig de stenen met wat afwaswater in de gootsteen, laat ze drogen en maak ze met een grijze primer wat donkerder. Na het beschilderen maak ik ze glanzend met een lak.’

Niet op de grond leggen
Regels over hoe je de stenen moet versieren zijn er niet. ‘Je kunt er echt je eigen draai aan geven. Ik zet zelf op de achterkant Happy Stones Aalden voor de herkenbaarheid, maar niks moet. Wel is het verstandig om milieuvriendelijke materialen te gebruiken, ze op begaanbare plekken te leggen en de stenen niet op de grond te leggen. ‘Je weet wat mannetjeshonden soms doen…’ lacht Claudia. Je kunt ze beter op een bankje, op een tak of in een boomholte leggen. Er zijn in onze dorpen genoeg mooie plekjes om je verrassing neer te leggen.’

Voor de gelukkige vinder
Claudia vervolgt: ‘Wat je doet met de stenen als je ze vindt moet je zelf weten. Je kunt ze laten liggen, als geluksbrenger in jas stoppen of ergens anders weer neer leggen zodat iemand anders ze weer kan vinden.’

Aanstekelijk
Het idee van de Happy Stones wordt inmiddels ook in Aalden/Zweeloo omarmd. Aan het einde van de dag waarop Claudia de Facebookgroep Happy Stones Aalden had aangemaakt, had ze al meer dan dertig volgers. Diverse inwoners gaven aan dat ze ook stenen wilden beschilderen. Ook van verder weg krijgt Claudia leuke reacties. ‘Een mevrouw uit Rotterdam vroeg me of ik haar stenen wilde ruilen met die van mij. Leuk toch, als je ineens een steen uit Aalden ergens in Rotterdam vindt of andersom?’  

Claudia hoopt nog een heleboel glimlachjes te toveren met haar actie. ‘Die kleine geluksmomentjes kunnen we juist nu goed gebruiken!’

Voor Claudia Muller zijn de wandelingen met haar zoon Tycho en hun hond Banjer niet alleen een sportief uitje, maar staan ze ook in het teken van Happy Stones. (Foto: Monique Jonkman-Koolen)

Oes Eig'n Kraantien d.d. 26 januari 2021

 

Zoeken in de site

Laatste nieuws

Allround brandweerman Harry Smit (61) krijgt Koninklijke onderscheiding

Harry en Zwaantje voelen zich – samen met hondje Cosita – helemaal thuis aan Middendorpsstraat in Meppen. Harry Smit kreeg vorige week maandag bij zijn woonhuis in Meppen een groots onthaal...

dinsdag, 4 mei 2021

Lees verder

Santé Haarmode heeft een nieuwe collega!

Wij verwelkomen Aletta Wijnands in ons team. Aletta heeft 20 jaar allround kapperservaring. Waarvan 11 jaar een eigen salon te hebben gehad. Ze komt ons team versterken op de maandag en ...

dinsdag, 4 mei 2021

Lees verder

Politieman Oebel Ubels (66) zwaait af na 46 jaar:

‘Ik sluit een imposant hoofdstuk uit mijn leven af’. Een half mensenleven diende Oebel Ubels in diverse functies de politie. De 66-jarige Meppenaar zwaaide afgelopen vrijdag met een voldaan gevoel af....

dinsdag, 4 mei 2021

Lees verder
Willekeurige foto