Artikel
Henk Kuijpers vermaard striptekenaar
BENNEVELD - Striptekenaar Henk Kuijpers uit Benneveld behoort al jarenlang tot de meest populaire striptekenaars van Nederland. Zonder een tekenopleiding te hebben gevolgd begon het allemaal in het begin van de jaren zeventig. Hij nam deel aan een tekenwedstrijd van het weekblad Kuifje. Het bleek een gouden greep. Kuijpers debuteerde in 1973 met een drietal korte verhalen in het weekblad 'Pep'. Daarna zou het pas goed beginnen. Zijn eerste lange stripverhaal, 'Het misdaadmuseum' was nog geen echt Franka-verhaal, maar Franka zou snel uitgroeien tot het populairste figuurtje. Vanaf het tweede verhaal zou de reeks dan ook de naam Franka gaan dragen. De verhalenreeks werd in ons land al spoedig heel geliefd. Niet alleen door de met veel zorg geschreven verhalen. Ook de mooie heldere tekenstijl van Henk Kuijpers, met veel oog voor het detail, droeg bij aan het grote succes. Met Franka is Kuijpers erin geslaagd om een heel levensechte stripfiguur te creëren, die weliswaar spannende, exotische avonturen beleeft, maar wel binnen de grenzen van de realiteit blijft.
Striptekenen mag dan een vak apart zijn, volgens Kuijpers is het echter voor iedereen mogelijk om het te leren. 'Een plaatje zegt meer dan 1.000 woorden. Dat is de kracht van cartoon- en striptekenen. De kunst van het vak zit in de heldere, toegankelijke tekenstijl waardoor een plaatje direct aanspreekt.'
Bijschrijft foto: Striptekenaar Henk Kuijpers uit Benneveld heeft veel oog voor detail. (Eigen foto){jcomments on}

 

Zoeken in de site

Laatste nieuws

Allround brandweerman Harry Smit (61) krijgt Koninklijke onderscheiding

Harry en Zwaantje voelen zich – samen met hondje Cosita – helemaal thuis aan Middendorpsstraat in Meppen. Harry Smit kreeg vorige week maandag bij zijn woonhuis in Meppen een groots onthaal...

dinsdag, 4 mei 2021

Lees verder

Santé Haarmode heeft een nieuwe collega!

Wij verwelkomen Aletta Wijnands in ons team. Aletta heeft 20 jaar allround kapperservaring. Waarvan 11 jaar een eigen salon te hebben gehad. Ze komt ons team versterken op de maandag en ...

dinsdag, 4 mei 2021

Lees verder

Politieman Oebel Ubels (66) zwaait af na 46 jaar:

‘Ik sluit een imposant hoofdstuk uit mijn leven af’. Een half mensenleven diende Oebel Ubels in diverse functies de politie. De 66-jarige Meppenaar zwaaide afgelopen vrijdag met een voldaan gevoel af....

dinsdag, 4 mei 2021

Lees verder
Willekeurige foto